VEYSEL EKMEN

Veysel EKMEN, mesleki kariyerine 1984 yılında başlamıştır. Bu süreç içerisinde vergi, denetim, danışmanlık ve muhasebe alanlarında farklı sektörlerdeki şirketlere katkılar sunmuştur.

Veysel EKMEN, şirketlerin kurumsallaşması, muhasebe sistemlerinin oluşturulması, finansal raporlama ve mali yorum konularında uzmanlaşmıştır.
Şirketler hukuku uygulamaları konusunda tecrübe ve birikime sahiptir.

Veysel EKMEN, birçok şirketin yönetim ve denetim kurullarında da görev almıştır. 2003-2016 yılları arasında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Bunun yanında 2012-2016 yılları arasında İller Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak hizmet etmiştir.

EĞİTİM

  • Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Lisans)

ÜYELİKLER

  • Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB)
  • İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO)
  • Kamu Gözetimi Kurumu (KGK)
  • Meslekte Birlik İstanbul Mali Müşavirler Muhasebeciler Derneği (Kurucu)
  • Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği (Kurucu)


HAMDİ TOPÇU

Hamdi Topçu,  1964 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. Hamdi Topçu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. 

Mali Müşavirlik ünvanına sahip olan Hamdi Topçu halihazırda Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanlığı, Türk Hava Yolları A.O. ve iştiraklerinden Turkish Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları DOCO İkram Hizmetleri A.Ş., TGS Yer Hizmetleri A.Ş., Türk Hava Yolları Opet Havacılık Yakıtları A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Eski Türk Hava Yolları (THY)  Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu’na seçildi.

Hamdi Topçu, evli ve 4 çocuk sahibi.


MUSTAFA MENTE

1975 yılında Adıyaman’da doğan Mustafa Mente, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma hayatına Bayındır Holding’de başladı. 2000 – 2005 yılları arasında TÜSİAD- Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği’nde çalıştı. Kariyerine tekstil ve hazır giyim sektöründe Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nde Genel Sekreter ve 2 yıl süreyle de Hey Tekstil A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2009-2012 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2012-2013 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri merkezli J.E Austin Associates şirketinde Yatırım Danışmanı, 2013-2014 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde Genel Sekreter görevlerinde bulundu. Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini geliştirmekten sorumlu olan DEİK- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda 2015-2017 arasında Genel Sekreter olarak çalıştı. Özel sektörde girişimci olarak çalışan Mente, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahip olan Mente, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


HİDAYET AYAN

1981 yılında Samsun/Vezirköprü’de doğdu. 1995’de Ebubekir Camii Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı. 2002 yılında Güngören Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden, 2006 yılında ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2009’da Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Kur’an’da Peygamber Duaları Ve Dinî Kültürümüzdeki Yeri” isimli tefsir teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Pendik Haseki Eğitim Merkezi İhtisas Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslami Bilimler Bölümü’nde kıraat alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Halen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kur’ân-ı Kerîm Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


ADEM CEYLAN

2 Ocak 1981 tarihinde Samsun’da dünyaya gelen Adem Ceylan ilköğrenimini Uşak’ta, ortaöğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1999 yılında girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Ceylan, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programını “Havacılık Sektöründe İstihdam ve Çalışma İlişkileri” konulu teziyle tamamlayarak yüksek lisans derecesi aldı.

Ceylan halen Sakarya Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi üzerine doktora çalışmalarına devam ediyor.

THY’deki kariyerine 4 Nisan 2006’da Muhasebe Başkanlığında uzman olarak başlayan Ceylan, kurumun çeşitli kademelerinde görev aldı.

Ocak 2014’te Türk Hava Yolları’nın Orta Doğu ve Kıbrıs bölgesinden sorumlu Satış Başkan Yardımcısı olarak atanan Ceylan başkan yardımcısı olduğu dönemde 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Orta Doğu ve Kıbrıs bölgesi, Türk Hava Yolları’nın en kârlı bölgesi oldu. Ceylan evli ve iki çocuk babasıdır.


ŞAHİN AVŞAR

Doğum Tarihi:05.08.1969 Suşehri / SİVAS Medeni Hali: Evli ve üç(3) çocuk babası Askerlik Durumu:6.Zırhlı Tugayı Tatvan Bitlis
(255.nci Kısa Dönem)- 1997
Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü 1992-1995
Sigortacılık Yüksek Lisans (Sosyal Güvenlik)
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1988-1992
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Elazığ İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu 1981-1988
ACS Bağımsız Denetim A.Ş 2020-Devam Ediyor
Sorumlu Denetçi / Ortak
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Danışmanlık 2001-Devam Ediyor
Yönetici / SMMM
Mizan Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. 1999-2000
SMMM / Denetçi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hesap İşleri Daire Başkanlığı 1995-1997
Gelirler Müdürlüğü İdare Memuru Tahsil Şefliği Ayrılış Nedeni : Askerlik


HAMZA KENİŞ

1956 yılı Beyşehir Doğumlu olan Hamza Keniş, 1977 yılında Konya İmam Hatip Lisesi’ni, 1981 yılında Marmara Üniversitesi Şişli Siyasal Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. 1991 yılında da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1983 – 1985 yıllarında İstanbul İl Özel İdaresi Müdürlüğü’nde “İl Mahalli İdareler Kontrolörü” ( 2 yıl ), 1985 – 1996 yılları arasında İstanbul Vergi Denetmenleri Bürosu’nda “Vergi Denetmeni” ( 11 yıl )  1996 – 1997 yıllarında ise Kocamustafapaşa Vergi Dairesi’nde “Müdür” olarak görev yapan KENİŞ, Yeminli Mali Müşavir olarak görev yapmaktadır.


HASAN SUVER

1961 yılında Sürmene’de doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Trabzon’da, liseyi Samsun’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı ve aynı okulda ‘Aydınlar ve Sosyal Değişme’ konulu tez çalışması oldu.1978 yılından beri Fatih’te ikamet etmektedir. Kurduğu şirkette gıda, temizlik ve inşaat işleriyle ilgilendi. Lise, fakülte, yüksek lisans ve iş hayatında aktif siyasetin içinde oldu. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatının 2’nolu kurucu üyesidir. 2002’de Ak Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Mart 2004 yerel seçimlerinde Fatih Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Mart 2004’ten Nisan 2018’e kadar üç dönem Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı, Meclis I. Başkan Vekilliği ve Fatih Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini sürdürdü. 2018 – 2019 tarihleri arasında ise Fatih Belediyesi Başkanlığı görevinde bulundu. Ayrıca, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Adnan Kahveci Kültür Yardımlaşma Derneği, Fatih Kızılay Derneği ve Dil ve Edebiyat Derneği gibi STK’larda yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.


TAYYİP YAŞAR

1957 yılında Trabzon’da doğdu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. 1997 yılında yeminli mali müşavir, 2013 yılında da Kamu Gözetimi Kurumundan bağımsız denetçi unvanı ve mührünü aldı.

Birlik Vakfı, Meslekte Birlik Vakfı, MÜMDER gibi sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak yer aldı. T.C. Darülaceze Kurumu İdare Meclisi Üyesi olarak da görev yapmaktadır. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Denetim Kurulu Başkanı, Yeşilay Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir. Evli ve 5 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.


ABDULLAH SEVİM

İslam Hukuku alanında doktorasını tamamladı. Gıda üretim ve satış alanında birçok yeniliğe imza atmıştır. MGV İstanbul İl Başkanı, İlim Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İHH Vakıf Eserleri Komisyonu Başkanı görevlerinde bulundu. Sevim, evli ve 3 çocuk babasıdır.


MUSTAFA KURT

Mustafa Kurt, 1964 yılında Bafra/Samsun’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’ da tamamladı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Marmara Üniversitesinden aldı. 1992 yılında Dünya Bankası bursu ile öğretim elemanı yetiştirme programı kapsamında İngiltere’de bulundu. 1996 yılında doçent 2002 yılında Profesör oldu.

Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölüm Başkanlığı ve Anabilim Dalı Başkanlığı, Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Anabilim Dalı Başkanlığı, Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu, Teknoloji Fakültesi Kurulu üyeliklerinde bulundu. Marmara Üniversitesi Rektör danışmanlığı, Yaz Okulu Koordinatörlüğü, Müfredat Komisyonu Üyeliği, Bologna Eşgüdüm Komisyonu Başkanlığı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekilliği ve Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerini yaptı. Bilgisayar destekli tasarım ve imalat, makine elemanları, talaşlı imalat yöntemleri ve optimizasyonu, plastik enjeksiyon kalıpçılığı ve tasarıma etki eden parametrelerin deneysel ve teorik araştırılması,  eklemeli imalat ve topoloji analizi konularında akademik çalışmaları ve yayınları olan, çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezlerinde danışmanlık yapan Mustafa Kurt evli ve üç çocuk babasıdır.


CEMİL BOZ

1981 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya Hendek ilçesinde tamamladı. Üniversite tahsilini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümünde yaptı. Mezuniyetinin akabinde Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Spor Yöneticiliği bölümünde başladığı Yüksek Lisans Eğitimini “Yerel Yönetimlere ait Spor Tesislerinde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sportif Etkinlikler A.Ş. Örneği” isimli teziyle tamamladı. 2004 – 2006 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sportif Etkinlikler A.Ş. şirketinde tenis antrenörü olarak görev yaptı.

2006 yılında İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Sportif Eğitim Uzmanı olarak atandı.  İl Müdürlüğünde çeşitli birimlerde görev aldıktan sonra 2013 yılından itibaren Gençlik Hizmetleri ile Personel Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

24 Mayıs 2017 tarihinden itibaren İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevlendirildi. Görev süresi boyunca birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlarda görev almıştır. 11 Mart 2020 tarihinde Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atan İl Müdürümüz, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı, Spor Yöneticiliği bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir.   Evli ve 2 çocuk babasıdır.


AHMET BAĞIŞ

1973 yılında Mardin’de dünyaya geldi. Ortaöğretimini Mardin’de tamamladı. Mardin Lisesi mezunudur. Üniversiteye Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde başladı. Yüksek Lisans ve doktorasını ise Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı.

Ahmet Bağış’ın iş hayatının tamamı İETT Genel Müdürlüğü’nde geçti. 2005-20010 yılları arasında Bilgi İşlem, 2010 yılında Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, 2010-2013 yılları arasında Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ve 2013-2014 yılları arasında ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

2014 yılında Genel Müdür Yardımcısı olan Ahmet Bağış, 2017 yılında Genel Müdür olarak atandı. İngilizce ve Arapça bilen Bağış evli ve üç çocuk babasıdır.


M. HÜSREV SUBAŞI

Akademisyen, Sanat Tarihi Profesörü, Hattat, Yazar. 1953῾te Tokat’ın Niksar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul῾da tamamladı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü (1976) ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi῾ni bitirdi (1977). Bu fakültenin Türk ve İslam Sanatı Kürsüsünde Prof. Dr. Oktay Aslanapa῾nın doktora derslerine devam etti. Aynı yıl M.Ü. İlahiyat Fakültesine asistan olarak atandı. 1984῾te Dr., 1990῾da Doç., 1997῾de Prof. unvanlarını aldı. 70῾li yıllarında merhum Hattat Hamid Aytaç῾ın öğrencisi oldu. Vefatına dek kendisinden meşk ederek hat sanatının inceliklerini öğrendi.

1987-1988 yıllarında Kahire Üniversitesi῾nde bulundu ve Türk hattatlığının Mısır῾daki izlerini araştırdı. M.Ü. İlahiyat Fakültesi῾nde ve İlahiyat M.Y.O.῾da Türk İslam Sanatları Tarihi, Paleografi, Epigrafi ve Hat dersleri verdi. Doktora, yüksek lisans ve lisans düzeyinde tezler yönetti. M.E.B. Hizmet içi Eğitim Kurslarında görev aldı.

Türk İslam sanatları ve Hat sanatı alanında ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı, bildiriler sundu, konferanslar verdi. Kitap, makale ve bildirileri yayınlandı. Radyo ve TV programlarına katıldı. çeşitli dergi ve gazetelerde yazı ve mülakatları neşredildi. Bu gibi vesilelerle geleneksel sanatlarımızı yaşatma ve kültür mirasımızı koruma bilincinin yaygınlaştırılması gibi konularda görüşlerini açıklamaya çalıştı.

Tezhip sanatçısı eşi Naciye Subaşı ile birlikte Kahire (1987), Bursa (1990), Dubai (1990, 2004, 2005, 2006), Sharjah (2002), Tunus (1994), Cidde (1995, 2001), Berlin (1999), Tahran (2004) ve İstanbul῾da (2001, 2002, 2003, 2006) sergiler açtı. İstanbul Büyük Otogarı Cumhuriyet Camii῾nin de içinde bulunduğu 15 kadar camiin yazıları onundur.

Son olarak Süleymaniye (2010) ve Fatih (2011) Camilerinin tarihî hatlarını restore eden Prof. Subaşı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi῾nin kuruluşunda görev alarak Mütevelli Heyet üyeliğinde bulunmuş (2010), daha sonra da bu üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Kurucu Dekanlığına getirilmiştir (2011).


İBRAHİM SUBAŞI

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ( Hukuk Fakültesi ), Kamu Hukuku Anabilim Dalı İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı’nda yaptı.


METİN GÜMÜŞ

Metin GÜMÜŞ, 1973 yılında Mardin’de doğdu. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Bir süre İ.E.T.T. Genel Müdürlüğünde Makine Mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1996 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv A.B.D.’da araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. M.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini 1998 yılında, Doktora eğitimini ise 2005 yılında tamamladı. Danimarka‘da Brüel & Kjǽr firmasında otomotiv sanayindeki akustik uygulamalarla ilgili eğitim aldı. 2006 yılında yardımcı doçent, 2010 yılında doçent, 2015 yılında profesör olan Metin GÜMÜŞ, 2013 yılında Florida International University, Engineering Center’da, Otomotiv Mekatroniği konularında çalışmalarda bulundu. 2010-2017 yılları arasında Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışan Metin GÜMÜŞ, 2010-2014 yılları arasında Teknoloji Fakültesi dekan yardımcılığı, 2014 yılında Marmara Üniversitesi genel sekreterlik görevlerini yürüttü. Şubat 2018 tarihinden itibaren ise Uşak Üniversitesi rektör yardımcılığı görevini yürütmektedir.

7 adet projede yürütücü ve 2 adet projede araştırmacı olarak çalışan Metin GÜMÜŞ 2 adet doktora ve 9 adet yüksek lisans tezi yönetmiş ve halen 2 adet doktora tezi yöneticiliği yapmaktadır. TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülleri ve Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Araştırıcılara Destek Projesi ödülleri olan Metin GÜMÜŞ’ün 28’i uluslararası SCI yayını olmak üzere çok sayıda yayını bulunmaktadır. TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kurumlarda panelist, hakem, izleyici ve denetçi olarak çeşitli görevlerde bulunan Metin GÜMÜŞ çok sayıda uluslararası dergide hakemlik yapmaktadır. Otomotiv elektroniği, içtenyanmalı motorlar, servis tekniği gibi konularda lisans dersleri vermekte olup, içten yanmalı motorlar termodinamiği, içten yanmalı motorlarda karışım oluşturma teknikleri, alternatif gaz yakıtlarının içten yanmalı motorlarda kullanımı, içten yanmalı motorlarda ileri test teknikleri, motorlu taşıtlardan kaynaklanan gürültü ve kontrolü gibi lisansüstü derslerini vermektedir. Otomotiv elektroniği, alternatif gaz yakıtların içten yanmalı motorlarda kullanımı, yanma, motorlu taşıtlarda gürültü ve kontrol teknikleri, faz değiştiren malzemelerin içten yanmalı motorlara uygulanması gibi konularda akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Metin Gümüş çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk görevlerini de sürdürmektedir.