YÖNETİM KURULU

ENGİN GENÇ

BAŞKAN

1985 Yılında Sivas-Koyulhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul-Kağıthane’de tamamladı. 2004 Yılında başladığı Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. 2008-2010 yılları arasında Bağcılar Belediye Başkanlığında memur olarak iş yaşamına başladı. 2010-2012 yıllarında Bahçelievler Belediyesi Strateji ve Bütçe sorumlusu olarak görev yaptı. 2012-2014 yıllarında Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. 2014 Yılında Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazandı ve halen İstanbul Vergi İadeleri Denetim Daire Başkanlığında Vergi Müfettişi olarak görev yapmaktadır. Ekonomik Ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul Şubesinde Ekonomik Araştırmalar Direktörlüğü görevini 2015 yılından bu yana sürdürmektedir. Vergi Müfettişleri Derneği Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


DR. ÜMİT DOĞAN

BAŞKAN YARDIMCISI( ETKİNLİKLER)

1975 Sivas doğumlu, ilk orta liseyi istanbul da tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olarak Sivas da hekimlik hayatına başladı. Bir süre sonra Sivas  il sağlık müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yaparken Sağlık Sen Sivas şube başkanlığı görevinde bulundu. Daha sonra İstanbula geldi ve burada sırasıyla bağcılar eğitim araştırma hastanesi Mehmet Akif ersoy göğüs kalp damar cerrahisi hastanesinde başhekim yardımcılıkları görevinde bulundu. Bunun müteakibinde esenler kadın doğum ve çocuk hastanesinde kurucu yöneticilik yaptı ve sonrasında Nyala Sudan Türkiye hastanesinde yöneticilik yaptı. Halen SGK topkapı sağlık sosyal güvenlik merkezinde müdür yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Resmi görevler yanı sıra bir çok sağlıkla ilgili sivil toplum  kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Hastane ve sağlık kurumları işletmeciliği nde yüksek lisansı bulunan ümit doğan halk sağlığı doktora programına devam etmektedir. Evli 2 kız babasıdır ve iyi derece de İngilizce ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir.


MEHMET AKİF AKKAYA

BAŞKAN YARDIMCISI (EĞİTİM)

1993 Ordu / Fatsa doğumluyum, ilkokulu ve ortaokulu memleketim Kumru’da tamamladım. Liseyi Aybastı Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde 2015 yılında tamamladım. Sabahattin Zaim Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisansıma devam etmekteyim. 2015 -2016 yıllarında MÜMDER Genel Sekreterliğini yürüttüm. 1 sene yurtdışı eğitiminden sonra 2017 yılında THY Teknik A.Ş.’de uzman olarak görev yapmaya başladım.


ÖMER FARUK ŞAFAK

BAŞKAN YARDIMCISI(KAYNAK GELİŞTİRME)

1984 İstanbul doğumlu olup memleketi Rize’dir. İlk, Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2009-2010 yıllarında PTT memurluğu yaptı. 2010 Aralık itibari ile özel bir şirkette muhasebe biriminde çalışmaktadır. Evlidir


ABDULLAH ALTUNKES

BAŞKAN YARDIMCISI(YURT DIŞI ORGANİZASYON)

1980 yılında Sivasta doğdu.Sivas Anadolu Öğretmen Lisesini 1998 yılında bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünden 2003 yılında Yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.Akademik çalışmalarına Cumhuriyet Üniversitesinde devam ediyor.
12 yıl boyunca çeşitli illerde Özel Eğitim Kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.Milli Eğitim Bakanlığında bir süre Tarih öğretmenliği de yaptıktan sonra bu görevinden istifa etti. 2003-2007 tarihlerinde Mümder Genel Sekreterliği görevini yürüttü.Birçok STK da üyelikleri bulunmaktadır.
Halen Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nde Kişisel Gelişim Eğitimleri Bölümünde Eğitmen ve Şef olarak görev yapmaktadır. 2005 yılından bu yana 500 ün üzerinde seminer,konferans ve tebliğ sundu.Kişisel gelişim programlarının yanında gazete ve dergilerde köşe yazarlığı,radyo proğrmacılığı da icra etmekte olup, Profesyonel Yönetici Koçluğu da yapmaktadır. İngilizce biliyor.


YUSUF GÜRLEK

BAŞKAN YARDIMCISI(KURUMSAL İLİŞKİLER)

1979 Sivas’ta doğdu. İlköğretimi sivasta tamaladıktan sonra İstanbulda hafızlık eğitimini tamaladı. Üsküdar İmam hatip ortaokulunu ve ardından Esatpaşa İmamhatip lisesini bitirdi. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Elektronik haberleşme ve Bilgisayar Kontrol öğretmenliğinden mezun oldu. Bir süre ticaretle uğraştıktan sonra 2007 yılında öğretmenliğe başladı . Şu anda İstanbul beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma enstitüsünde Müdür olarak görev yapmaktadır


FATİH CELALETTİN TÜRKMEN

TEŞKİLATLANMA KOMİSYONU

2015 yılında lise eğitimini birincilikle bitirdi. Aynı yıl Türk Alman Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini kazandı. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde öğrenimine devam etmeye başladı. 2018 yılında Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi için nikel cevherinin işlenmesi ve üretimi üzerine bir makale yazdı. 2019 yılında TÜBİTAK’ın düzenlediği İHA yarışması ekibinde yapısal sistemlerden sorumlu ekip üyesi olarak görev aldı ve finale kaldılar.
2020 yılında Roket yarışması ekibinde yapısal sistemler sorumlusu olarak bulundu ve finale çıktılar. Çeşitli STK’larda görevlerde bulundu. Ayrıca 2020-2021 yılları arasında AGD İstanbul İl Başkan Yardımcılığı (Üniversiteler Başkanı) görevinde bulundu. Şu an da MÜMDER Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.


DR. AZAD OSMANLI

DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

Azerbaycan doğumlu olan Osmanlı,ilköğretim ve lise eğitimini Azerbaycanda,lisans ve yüksek lisans eğitimlerini ise İktisat alanında Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2000 yılında Doktora eğitimi için Marmara Üniversitesi’ne kabul edilmiş olup Doktorasını tamamlamıştır. 2000 yılından beri birçok üniversite ve eğitim kurumlarında iktisat alanında dersler vermiştir.2 Adet Akademik kitabı, Rusça ve İngilizce yazılmış makaleleri olan Osmanlı Eğitmenlik hayatı boyunca 40’a yakın şehirde eğitim ve seminerler vermiştir.İstanbul’da 2000-2013 yılları arasında farklı eğitim kurumlarında kuruculuk,yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.2013 yılından beri Bilgi Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nde İktisat alanında dersler vermekte olan Osmanlı, 2016 yılı itibariyle Kariyer Kampüsüm Genel Direktörlüğü, 2018 yılı itibariyle de İstanbul Lider Kariyer Enstitüsü İş Geliştirme Direktörlüğü görevine getirilmiştir.


HALUK ÖZTÜRK

MALİ İŞLER KOMİSYONU

Aslen Erzincan Kemaliye’li olup 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2003’te Marmara Üniversitesi SBMYO – Muhasebe Bölümü’nden 2006’da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İki yıl Müşavirlik ve Mali Danışmanlık alanında çalıştıktan sonra açılan giriş sınavını kazanarak 15.02.2011 tarihinden Gelirler Kontrolörlüğü’ne başladı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Bölümü’nde yüksek lisansa devam etmektedir. İstanbul Grubu’nda bulunmaktadır. Şu an Vergi Müfettişi unvanıyla Sektörel Denetim Daire Başkanlığı’nda görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evlidir.


MEHMET KÖSE

ÜNİVERSİTE İLE İLİŞKİLER KOMİSYONU

1988 Şanlıurfa doğumlu olup ilk ve ortaöğrenimini burada tamamlamıştır. Sırasıyla: Gazi Üniversitesi önlisans İşletme, Anadolu Üniversitesi lisans İşletme ve Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı lisans bölümlerinden mezun olmuştur. Akabinde 2018 yılında Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler Anabilim Dalı Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları tezsiz yüksek lisans bölümünü bitirmiştir. Hâli
hazırda Kırklareli Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından beri Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında referans hizmetleri sorumlusu olarak çalışmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almakta olup evli ve bir erkek çocuk babasıdır.


PROF. DR. MEHMET GÜNEŞ

AKADEMİK KOORDİNASYON KURULU

1979’da Ünye doğdu. Lise eğitimini Ünye İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini 19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırma Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı bilim dalında tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak  çalışmaktadır. Servet-i Fünun’dan Cumhuriyet’e Türk Edebiyatında Manzum Hikaye; Sabahattin Âli’nin Eserlerinin Kaynakları Roman, Hikâye ve Şiirlerinde Biyografik Unsurlar; Şehre Yansıyan Medeniyet Edebiyata Yansıyan Şehir Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Eserlerinde Şehir vd. kitapların yazarı olan Mehmet Güneş’in akademik dergilerde ve sempozyum kitaplarında da yayınları mevcuttur. Evli ve üç çocuk babasıdır.


ÜMİT YILMAZ

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU KOORDİNATÖRÜ

1984 İstanbul doğumlu olup memleketi Giresun’dur. İlk, Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2007 Ekim ayından Maliye Bakanlığında çalışmaya başladı. Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.


ORHAN ÖNDÜÇ

MEZUNLARLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

28 Haziran 1985 Yılında Malatya –Battalgazi’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya-Battalgazi’de tamamladı. 2005 Yılında başladığı Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İşletme bölümünün ardından, 2016 Yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi- İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim bölümünde havacılık üzerine tezli yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında Türk Havayolları’nda Harekât Koordinatörü olarak iş yaşamına başladı. 2010 yılından bu yana Turkish Ground Services’te Operations Supervisor olarak görev yapmaktadır. Birçok STK’da önemli görevler almıştır. İngilizce bilen Öndüç, evlidir.


İLHAN KURT

EDEBİYAT, KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU

Erzincan’ın Refahiye ilçesinin Topağaç Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu İstanbul’da okudu. Lise öğrenimini İstanbul Maçka Akif Tuncel Teknik Lisesi’nin Elektrik-Elektronik Alanında tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri
Öğretmenliğinden1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Rize Fındıklı Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. Muş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yedek subay öğretmen olarak çalıştı. Millî Eğitim Bakanlığının açtığı sınavları kazanarak sırasıyla Rize/ Ardeşen Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde 5 yıl müdür yardımcılığı, Rize/ Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 5 yıl okul
müdürlüğü yaptı. 2011 yılında “Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi Teftişi, Planlaması ve
Ekonomisi Alanında” Yüksek Lisansıı tamamladı. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevlendirme şube müdürlüğü yaptı. Açılan sınavı kazanarak 2014 yılında halen görev yapmakta olduğu Kâğıthane İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı.
ÇALIŞMA ve YAYINLAR: EDEBİYAT ALANINDA
Edebiyat alanında çalışmaları mevcuttur. Şiir, hikâye, roman ve deneme alanında yayınlanan kitapları şunlardır:Araf (Şiir), Ayasofya’nın Gözyaşları(Roman), Dukas/Mekir(Hikâye), Kül ve Köz(şiir), Karınca Nefesi(Öykü), YİRMİBİR (Roman), Kırk Kilit Kırk Anahtar Kurtuba(Basımda), Dil ve Edebiyat, Yediiklim, Türk Edebiyatı, Töre, Anadolu Gençlik Dergisi gibi dergilerde şiir ve makaleleri yayımlanmaktadır.


MUSTAFA KALFA

İLETİŞİM VE SOSYAL MEDYA KOMİSYONU

1998 yılında Bursa’da doğdu. Lise eğitimini Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2020’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Hadis Anabilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimini sürdürmekte ve lisans döneminde başladığı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü yandal programına devam etmektedir.


ERHAN KAYA

KARİYER PLANLAMA KOMİSYONU

Şanlıurfa doğumlu olan Kaya, ilköğretim ve Lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır.Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi’nde tamamlamış olup aynı yıllar arasında Sosyoloji bölümünden de lisansını tamamlayarak Sosyolog ünvanını almıştır.İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisansını tamamlayan Kaya, halihazırda Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü SBF ABD Yönetişim ve STK üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir.2009-2014 yılları arasında birçok Sivil Toplum  Kuruluşunda Yöneticilik yaparak 30’a yakın  ulusal ve uluslararası hakemli proje uygulamıştır. Uygulanmış olan projelerin 7 tanesi Brüksel temaslı projeler olup Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerine katkı sunacak çalışmalar çerçevesinde gelişmiştir.Aynı yıllar arasında Almanya, Lüksemburg, Hollanda ve Fransa’da eğitim sistemleri üzerine çalışmalar yapan Kaya, edinmiş olduğu tecrübeleri, kurmuş olduğu Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla öğrencilerin ve gençlerin faydalanması amacıyla girişimlerine devam etmektedir.Uzun zamandır yapmış olduğu girişimler neticesinde İstanbul Lider Kariyer Enstitüsünü kurmuştur. Enstitü bünyesinde Hakimlik Akademisi, Avukatlık Akademisi, Kariyer Kampüsüm gibi markaların yöneticiliğini yapmakta olup, 2018 yılı itibariyle startını vermiş olduğu ilkuzem markasıyla uzaktan eğitim merkezi ve ilken Yayınevi girişimleri bulunmaktadır.


NİLÜFER  ŞEYMA CEYLAN

KADIN ÜYELER KOMİSYONU

Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


TUBA TOPAL

KADIN ÜYELER KOMİSYONU

1996 doğumludur. Aslen Giresunludur. İlk ve ortaöğretimini Samsun’da tamamlamıştır. 2014 yılında Anafartalar Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş aynı yıl Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne başlamış, 2018 yılında bitirmiştir.
Halkla İlişkiler ve  Reklamcılık bölümü öğrencisi olup aynı zamanda devlet kurumlarında ve özel kurumlarda öğretmenlik yapmaktadır.


NURYULED YILDIZ

KADIN ÜYELER KOMİSYONU

1996 doğumlu ve Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Marmara Üniversitesinde Türk Dili alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir.


SALİHA ALUÇ

KADIN ÜYELER KOMİSYONU

Adıyaman doğumlu olan Saliha Aluç ilk, orta ve lise öğretimini İstanbul- Gaziosmanpaşa’da tamamladı. 2014 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Fen -Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Aynı zamanda 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Öğretmen olarak çalışmaktadır. Bunun yanında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


ERHAN ÇAVGA

İŞLETME VE YATIRIMLAR KOMSİYONU

23.12.1968 İstanbul doğumlu. Aslen Trabzonlu. 1994 yılı Marmara Ünv. Özel Sigortacılık Y. Lisans mezunu. Halkla ilişkiler uzmanı. Sigorta Danışmanlığı (Brokerliği) yapmakta. Birçok STK’larda görev yaptı. Şu an Ak Parti Beyoğlu ilçe başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli 3 çocuk sahibi.


BİLAL GENÇALP

BASINYAYIN KOMİSYONU

1989 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 2010 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli medya kuruluşlarında farklı pozisyonlarda görev yapan Gençalp, halen basın sektöründe çalışmaya devam etmektedir.


EYMEN NAMAZCI

SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

1983 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 2006 yılında Murat Eğitim Kurumları bünyesinde öğretmen olarak başladı ve 2018 yılına kadar bu görevini ifa etti. Marmara Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Tezli Yüksek Lisans programından 2013 yılında başarı ile mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2019 yılının Ağustos ayında buradan ayrıldı. 2014 yılı itibariyle başladığı doktora çalışmalarına İstanbul Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi programında devam etmektedir. Namazcı, 2016 – 2019 yılları arasında (BIG) Beyoğlu İş Adamları Grubu’nun Genel Sekreterlik görevini yürütmüştür. Eymen Namazcı, 10 Ekim 2017 tarihinde yapılan Beyoğlu Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında Beyoğlu Kent Konseyi Genel Sekreteri seçildi, 2019 Yerel Yönetim Seçimleri ile bu görevinden ayrıldı. 2019 yılında açılan Akademi Beyoğlu’nun kurucu müdürlüğünü yaptı. Medeniyet Derneği’nin 21 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Genel Kurulu ile Yönetim Kurulu üyesi seçilen Eymen Namazcı aynı zamanda Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfının (ARDEV) müdürlüğünü de yürütmektedir. Ülkemizdeki üniversitelerin yurt dışında tanıtımı ve yurt dışından yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize yönlendirilmesi adına çalışan Find And Study’nin kurucusudur. 2021 Haziran ayında yapılan genel kurul ile MÜMDER (Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu üyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkiler birimi başkanı seçilmiştir. Şeyma Demircan Namazcı ile 2018 yılında evlenen Eymen Namazcı, Yusuf Safi’nin babasıdır.


AV. ABUBEKİR OY

BURS VE YARDIMLAR KOMİSYONU BŞK

04.15.1985 Erzincan doğumlu. Ortaokulu Pendik İmam Hatip Lisesi’nde, liseyi Pendik Lisesi’nde okudu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Serbest avukatlık yapmaktadır.


MUHAMMED ONGUN

BURS VE YARDIMLAR KOMİSYONUÜYE

1987 yılında TOKAT Niksar da doğdu ilkokul ortaokul ve lise eğitimini Kağıthane de gördü.2005 yılında Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümüne girdi üniversite yılları ve daha sonrasında çeşitli stklarda görev aldı 2009 yılında özel öğretim sektöründe öğretmen ve idareci olarak çalışmaya başladı Birikim dershanesinde Çözüm dershanesinde Çözüm Kolejinde çeşitli idarecilik ve öğretmenlik görevlerinde bulundu halen Özel Kağıthane Çözüm Kolejinde kampüs müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır


DR. İSHAK KIZILARSLAN

BURS VE YARDIMLAR KOMİSYONUÜYE

1998 Marmara üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Marmara Üniversitesi SBE’de İslam Felsefesi bölümünde yüksek lisansını, Tefsir/Kıraat bölümünde doktorasını tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı lise ve ortaokullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı üç camide imam-hatiplik (Hekimoğlu Ali Paşa Camii, New York Rochester Türk Camii ve Sultan Ahmet Camii) ve Diyanet İşleri Uzmanlığı görevlerinde bulunduktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilimdalında öğretim görevlisi olarak görev aldı. Halen bu vazifesine devam etmektedir.


GÜVEN AVŞAR

BURS VE YARDIMLAR KOMİSYONUÜYE

1982 yılında dünyaya gelen Güven AVŞAR, ilk-orta ve lise eğitimini Kocaeli ilinde tamamlamıştır. 2004 yılında Marmara üniversitesini kazanarak oradan mezun olmuştur. 2011 yılında Mülga SHCEK Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Kanun Hükmündeki Kararnameyle kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Denetçi olarak görevini icra ederken, Çalışma Bakanlığıyla ASP Bakanlığı’nın birleşmesi sonucu kurulan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında halihazırda Denetim elamanı ,(Denetçi) olarak görevinİ sürdürmektedir. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmet Programında tezli yüksek lisans öğrenimi tez aşamasındadır. Ayrıca Anadolu üniversitesi Adalet bölümünde son sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir. Orta derecede ingilizce bilen Güven AVŞAR Bakanlık çalışanlarına, mesleki, hukuki ve mali konularda çeşitli eğitimler vermektedir.


DOĞUKAN ALİ PAKER

HAMİLİK PROJESİ KOMİSYONU

1997 yılında İstanbul’da doğdu. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda devam etmektedir. Ayrıca Marmara Üniversitesinde, Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi ile Pedagojik Formasyon eğitimlerini tamamladı. Türk Edebiyatı Genç Sanat, Karabatak, Türk Dili gibi dergilerde kaleme aldığı çeşitli inceleme yazıları yayımlandı. 2017-2018 yılları arasında bir dönem İBB Gençlik Meclisi Kültürel ve Sanatsal Çalışmalar Komisyonu üyeliği yaptı.
2014’ten beri başladığı gönüllülük çalışmalarında çeşitli ulusal ve uluslararası spor ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev aldı. 2016’dan beri Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nda B lisanslı olarak gözetmenlik yapmaktadır. Bunun yanı sıra 2019 yılından beri Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Kampları’nda kamp liderliği yapmaktadır.
İSMEK’te Osmanlı Türkçesi, Drama, Diksiyon, Liderlik ve Fotoğraf Çekimi kurslarına katıldı. Hobi olarak otomobil sporları, trekking, fotoğrafçılık ve sinema ile ilgilenmektedir.


ENES YILDIRIM

HAMİLİK PROJESİ KOMİSYONU

13 Temmuz 1998 tarihinde İstanbul Eminönü’nde doğdu. Aslen Ordu Perşembeli’dir. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2016 yılında Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimine başladı. 2020 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı bilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.


BÜŞRA ASLAN

GENÇ MÜMDERKADIN BAŞKANI

29 Ekim 2000 yılında Ağrı’da doğdu. İlk, orta öğrenimini Ağrı’ da tamamladı. Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesinden 2019 yılında derece ile mezun oldu. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir. Marmara Universitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisi olarak yüksek öğrenimine devam etmektedir. 2 dönem ADEM Kulübü yönetiminde yer aldı. Çeşitli stklarda hala görev almaktadır.