ENGİN GENÇ

BAŞKAN

1985 Yılında Sivas-Koyulhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul-Kağıthane’de tamamladı. 2004 Yılında başladığı Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. 2008-2010 yılları arasında Bağcılar Belediye Başkanlığında memur olarak iş yaşamına başladı. 2010-2012 yıllarında Bahçelievler Belediyesi Strateji ve Bütçe sorumlusu olarak görev yaptı. 2012-2014 yıllarında Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. 2014 Yılında Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazandı ve halen İstanbul Vergi İadeleri Denetim Daire Başkanlığında Vergi Müfettişi olarak görev yapmaktadır. Ekonomik Ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul Şubesinde Ekonomik Araştırmalar Direktörlüğü görevini 2015 yılından bu yana sürdürmektedir. Vergi Müfettişleri Derneği Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


MEHMET AKİF AKKAYA

GENEL SEKRETER

1993 Ordu / Fatsa doğumluyum, ilkokulu ve ortaokulu memleketim Kumru’da tamamladım. Liseyi Aybastı Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde 2015 yılında tamamladım. Sabahattin Zaim Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisansıma devam etmekteyim. 2015 -2016 yıllarında MÜMDER Genel Sekreterliğini yürüttüm. 1 sene yurtdışı eğitiminden sonra 2017 yılında THY Teknik A.Ş.’de uzman olarak görev yapmaya başladım.


HALUK ÖZTÜRK

MALİ İŞLER KOMİSYONU

Aslen Erzincan Kemaliye’li olup 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2003’te Marmara Üniversitesi SBMYO – Muhasebe Bölümü’nden 2006’da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İki yıl Müşavirlik ve Mali Danışmanlık alanında çalıştıktan sonra açılan giriş sınavını kazanarak 15.02.2011 tarihinden Gelirler Kontrolörlüğü’ne başladı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Bölümü’nde yüksek lisansa devam etmektedir. İstanbul Grubu’nda bulunmaktadır. Şu an Vergi Müfettişi unvanıyla Sektörel Denetim Daire Başkanlığı’nda görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evlidir.


HÜSEYİN ŞAHİN

EĞİTİM KOMİSYONU


MUSTAFA KALFA

TANITIM KOMİSYONU

1998 yılında Bursa’da doğdu. Lise eğitimini Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2020’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Hadis Anabilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimini sürdürmekte ve lisans döneminde başladığı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü yandal programına devam etmektedir.


MEHMET KÖSE

BURSİYER ÖĞRENCİLER KOMİSYONU

1988 Şanlıurfa doğumlu olup ilk ve ortaöğrenimini burada tamamlamıştır. Sırasıyla: Gazi Üniversitesi önlisans İşletme, Anadolu Üniversitesi lisans İşletme ve Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı lisans bölümlerinden mezun olmuştur. Akabinde 2018 yılında Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler Anabilim Dalı Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları tezsiz yüksek lisans bölümünü bitirmiştir. Hâli
hazırda Kırklareli Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından beri Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında referans hizmetleri sorumlusu olarak çalışmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almakta olup evli ve bir erkek çocuk babasıdır.


YUSUF GÜRLEK

KURUMSAL İLETİŞİM KOMİSYONU

1979 Sivas’ta doğdu. İlköğretimi sivasta tamaladıktan sonra İstanbulda hafızlık eğitimini tamaladı. Üsküdar İmam hatip ortaokulunu ve ardından Esatpaşa İmamhatip lisesini bitirdi. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Elektronik haberleşme ve Bilgisayar Kontrol öğretmenliğinden mezun oldu. Bir süre ticaretle uğraştıktan sonra 2007 yılında öğretmenliğe başladı . Şu anda İstanbul beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma enstitüsünde Müdür olarak görev yapmaktadır


PROF. DR. MEHMET GÜNEŞ

ÜNİVERSİTELER İLE İLİŞKİLER KOMİSYONU

1979’da Ünye doğdu. Lise eğitimini Ünye İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini 19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırma Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı bilim dalında tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Servet-i Fünun’dan Cumhuriyet’e Türk Edebiyatında Manzum Hikaye; Sabahattin Âli’nin Eserlerinin Kaynakları Roman, Hikâye ve Şiirlerinde Biyografik Unsurlar; Şehre Yansıyan Medeniyet Edebiyata Yansıyan Şehir Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Eserlerinde Şehir vd. kitapların yazarı olan Mehmet Güneş’in akademik dergilerde ve sempozyum kitaplarında da yayınları mevcuttur. Evli ve üç çocuk babasıdır.


DR. AZAD OSMANLI

İŞ DÜNYASI ve KAYNAK GELİŞTİRME KOMİSYONU

Azerbaycan doğumlu olan Osmanlı,ilköğretim ve lise eğitimini Azerbaycanda,lisans ve yüksek lisans eğitimlerini ise İktisat alanında Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2000 yılında Doktora eğitimi için Marmara Üniversitesi’ne kabul edilmiş olup Doktorasını tamamlamıştır. 2000 yılından beri birçok üniversite ve eğitim kurumlarında iktisat alanında dersler vermiştir.2 Adet Akademik kitabı, Rusça ve İngilizce yazılmış makaleleri olan Osmanlı Eğitmenlik hayatı boyunca 40’a yakın şehirde eğitim ve seminerler vermiştir.İstanbul’da 2000-2013 yılları arasında farklı eğitim kurumlarında kuruculuk,yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.2013 yılından beri Bilgi Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nde İktisat alanında dersler vermekte olan Osmanlı, 2016 yılı itibariyle Kariyer Kampüsüm Genel Direktörlüğü, 2018 yılı itibariyle de İstanbul Lider Kariyer Enstitüsü İş Geliştirme Direktörlüğü görevine getirilmiştir.


MEHMET TUNÇ

ÜYE GELİŞTİRME KOMİSYONU

1978 Adıyaman doğumlu ilk orta ve lise öğrenimimi Adıyaman da tamamladıktan sonra Marmara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü Turizm ve otel işletmeciliği bölümü ardından Anadolu üniversitesi işletme ve akabinde Beykent üniversitesi yönetim ve organizasyon tezli yüksek lisansımı tamamladım. Eğitim hayatım boyunca bir çok özel şirkette çalıştıktan sonra sosyal güvenlik kurumunda memuriyete geçtim. Farklı birimlerde yöneticilik yaptıktan sonra Boğaziçi üniversitesinde idari kadroda görev aldım. Evli 3 çocuk babasıyım.


ÖMER FARUK ŞAFAK

İNSAN KAYNAKLARI KOMİSYONU

1984 İstanbul doğumlu olup memleketi Rize’dir. İlk, Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2009-2010 yıllarında PTT memurluğu yaptı. 2010 Aralık itibari ile özel bir şirkette muhasebe biriminde çalışmaktadır. Evlidir


DR. ÜMİT DOĞAN

SOSYAL İŞLER KOMİSYONU

1975 Sivas doğumlu, ilk orta liseyi istanbul da tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olarak Sivas da hekimlik hayatına başladı. Bir süre sonra Sivas il sağlık müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yaparken Sağlık Sen Sivas şube başkanlığı görevinde bulundu. Daha sonra İstanbula geldi ve burada sırasıyla bağcılar eğitim araştırma hastanesi Mehmet Akif ersoy göğüs kalp damar cerrahisi hastanesinde başhekim yardımcılıkları görevinde bulundu. Bunun müteakibinde esenler kadın doğum ve çocuk hastanesinde kurucu yöneticilik yaptı ve sonrasında Nyala Sudan Türkiye hastanesinde yöneticilik yaptı. Halen SGK topkapı sağlık sosyal güvenlik merkezinde müdür yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Resmi görevler yanı sıra bir çok sağlıkla ilgili sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Hastane ve sağlık kurumları işletmeciliği nde yüksek lisansı bulunan ümit doğan halk sağlığı doktora programına devam etmektedir. Evli 2 kız babasıdır ve iyi derece de İngilizce ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir.


BÜŞRA ARSLAN

GENÇ MÜMDER (KADIN)

29 Ekim 2000 yılında Ağrı’da doğdu. İlk, orta öğrenimini Ağrı’ da tamamladı. Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesinden 2019 yılında derece ile mezun oldu. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir. Marmara Universitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisi olarak yüksek öğrenimine devam etmektedir. 2 dönem ADEM Kulübü yönetiminde yer aldı. Çeşitli stklerde hala görev almaktadır.


OĞUZHAN KOTAN

GENÇ MÜMDER (ERKEK)

1999 Sakarya/Kaynarca doğumluyum. İlkokul ,orta okul ve lise öğrenimi Kaynarcada tamamladım.2018 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünü kazandım .Çeşitli kulüp ve Stk’lerde görev aldım.2022 yılında lisans eğitimimi tamamladım. Üniversite son sınıfta stajyer olarak girdiğim Albaraka Türk Katılım Bankasında satış müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak çalışıyorum


ESRA UZUN

KADIN ÜYELER KOMİSYONU (MEZUN)